Alp Korkmaz Kimdir?

Alp Korkmaz Kimdir

2006 yılında Türk televizyonlarında yayına başlayan Arka Sokaklar dizisindeki Baş komiser Rıza Baba’nın damadı olarak tanıdığımız Ali karakterine can veren Alp Korkmaz kimdir ve daha pek çok sorunun cevaplarını ve Alp Korkmaz’ın mezun olduğu okullar, oyunculuk kariyeri hakkında merak ettiğiniz bütün bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Alp Korkmaz kaç yaşındadır sorusunun yanıtı ise oyuncu Alp Korkmaz 2 Mart 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.  Alp Korkmaz nerelidir sorusunun yanıtı ise İstanbulludur. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini İstanbul’da bitirmiştir. Lise eğitimini ise Çanakkale’de tamamlamıştır. Radyo ve Televizyon bölümünü okumak amacıyla lise eğitiminden sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir. Florida eyaletinde bulunan University of South Florida okulunu tercih etmiştir.

Üniversite müfredatı içerisinde mevcut olan staj eğitimini Türkiye’de CNN gazetesinde tamamladıktan sonra Florida’ya geri dönmüştür. Üniversiteden mezun olduktan sonra başka bir Amerika şehri olan New York’a giderek oyunculuk alanında eğitim almıştır. Bu eğitimi ise New York’un önde gelen müzikal okullarından Broadway de bulunan Neighborhood Playhouse School of Theatre’da tamamlamıştır. Üniversite ve oyunculuk eğitimlerini tamamladıktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

Türkiye’ye dönmesi üzerinden yaklaşık 1 ay geçtikten sonra Türk film yapımcısı ve yönetmeni Türker İnanoğlu ile yolları kesişmiştir. 2006 yılında yayınlanmaya başlayan Arka Sokaklar dizisinin yapımcısı olan Türker İnanoğlu, dizinin ana karakteri Rıza Baba’nın damadı rolünü Alp Korkmaz’a vermesiyle oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Alp Korkmaz Rol Aldığı Diziler ve Filmler

Arka Sokaklar dizisinde keskin nişancı rolüyle ilk defa seyirci karşısına çıkan Alp Korkmaz, ilk sinema oyunculuk deneyimi ise yönetmenliğini Ertekin Akpınar’ın üstlendiği 2009 yılında gösterime giren “Melekler ve Kumarbazlar” filmi ile olmuştur. 17 Ağustos 1999’da yaşanmış olan büyük İstanbul depreminin ardından yaşanan zorlukları konu alan film dram kategorisinde yayınlanmıştır.

Daha sonra 2012 yılında 2.sinema filmi olan “Laz Vampir Tirakula” ile Alp Korkmaz, komedi kategorisindeki film ile tekrar sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Sıradanlaşmış vampir filmlerinin aksine yerli ve sıra dışı bir tarz olarak sunulan filmde yer alan Alp Korkmaz, vampir avcısı rolünü üstlenmiştir.

Diğer bir beyaz perde deneyimi ise 2014 yılında gösterime giren “Peri Masalı” filmi ile olmuştur. Filmin başkahramanı olan karakterin ailesi içinde yaşanan zorlukları ve başkahramanın Peri karakteri ile arasında geçen aşkı konu alan filmde, Alp Korkmaz bu kez bir doktor karaktere can vermiştir.

Başarılı oyuncu film ve dizi setlerinin dışında reklam sektöründe de yer almıştır. 2011 yılında ünlü bir telefon hattı firmasının reklamında Özgür Ozan ile birlikte kamera karşısına geçen Alp Korkmaz, 2017 yılına gelindiğinde ise büyük bir market zincirinin tanıtım reklamında yer almıştır.

Günümüzde ise 2006 yılından itibaren hayat verdiği “Ali” karakterini canlandırmaya devam etmektedir. Rolü gereği büründüğü keskin nişancı karakterinin yanı sıra, dizide iyi bir aile babasından, bağımlı bir karaktere kadar pek çok farklı durumu canlandırarak oyunculuk konusunda ne kadar başarılı olduğunu ispatlamıştır.

Alp Korkmaz Sosyal Hayatı

Amerika’dan Türkiye’ye dönmesinden 4 yıl sonra askerlik görevini yerine getirmek için 2010 yılının Nisan ayından Eylül ayına kadar setlere ara vermiştir. Vatani görevini 333. Kısa Dönem olarak Bingöl’de tamamlamıştır.

Set aralarında bulduğu vakitlerde alışveriş yapmayı tercih eden ünlü oyuncu Türk futbol takımlarından Galatasaray’ın taraftarıdır. Zaman zaman farklı isimlerle yaşadığı birlikteliklerle gündeme gelmesinin yanı sıra günümüzde bir ilişkisi bulunmamaktadır. Yeğeni ile birlikte zaman geçirmeyi sevdiğini sık sık dile getiren Alp Korkmaz, oyunculuk kariyerini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*