Erdem Şanlı Kimdir?

Erdem Şanlı Kimdir

Ekranların yeni yüzü merak edilen genç ve yakışıklı oyuncu Erdem Şanlı Kimdir? Merak edilen ve ekranların yeni yüzü olan Şanlı Boşnak bir ailenin çocuğudur. Üç kardeşin en büyüğüdür. 1,80 boyunda 74 kilo olan Erdem Şanlı yeşil gözlü ve oğlak burcudur. Genç oyuncu bekardır. Peki Erdem Şanlı Nerelidir? Genç oyuncu İzmirli ancak eğitiminden ve iş yaşamından dolayı İstanbul’da yaşamaktadır.

Erdem Şanlı’nın Oyunculuğa Giden Eğitim Hayatı

Erdem Şanlı ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlar. En merak edilen sorulardan birisi Erdem Şanlı kaç yaşındadır? Genç oyuncu 1996 doğumludur. Genç oyuncunun annesi emekli muhasebeci babası ise özel bir firmada satış temsilcisi olarak çalışmaktadır. Babası aynı zamanda bir spor kulübünün başkanıdır. Genç oyuncu 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünü kazanır. Kazandıktan sonra eğitim görmek için İstanbul’a yerleşir. Halende İstanbul’da yaşamaktadır.

Eğitimini oyunculuk üzerine tamamlayan genç oyuncu yeni olmasına rağmen aktif bir şekilde dizilerde rol almaktadır. Şanlı Buket Kahraman ajansın oyuncusudur. Kısa sürede rol aldığı dizilerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış genç oyuncu gelecek vaat eden oyuncular arasında sayılmaktadır.

Erdem Şanlı’nın Rol Aldığı Projeler

Kısa sürede başarılı ve etkili performansıyla oyunculuk kariyerine başlamıştır. Genç oyuncu önce televizyon projelerinde kamera arkasında reji olarak çalışmıştır. Prodüksiyon öncesi ve prodüksiyon aşamasında çalışmıştır. 2 yıl kadar kamera asistanlığı yapar. Sonrasında yine oyuncu olan Rıza Kocaoğlu genç oyuncunun koçluğunu üstlenmiştir. Genç oyuncu ayrıca Ünal Silver ve Barış Yıldız’dan özel oyunculuk eğitimi almıştır. Aldığı oyunculuk eğitimleri ile kendisini geliştirmiş ve kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemiştir.

Kamera arkasından kamera önüne geçmeye karar verdikten sonra genç oyuncu kamera asistanlığından sonra ilk oyunculuk deneyimine 2018 yılında rol aldığı Vatanım Sensin dizisiyle başlamıştır. Denizin öldü sanılan oğlu olarak dizide yer almıştır. Bu dizide oyunculuğa ilk adımı başarılı bir şekilde attıktan sonra 2019 yılında Avlu dizisinde oynamıştır. Avlu dizisinde Oğuz’un gençliğini canlandırmıştır. Daha sonra Oktay Kaynarca ve daha pek çok usta oyuncunun yer aldığı ve geniş bir oyuncu kadrosuna sahip sevilen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide Burak Sergen’in üç oğlundan biri olan Dinçer karakterini canlandırmıştır.

Genç oyuncu dizide canlandırdığı karakterle büyük beğeni toplamıştır. Bu dizideki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Taraflı ve tarafsız herkesin beğenisini topladı. Genç oyuncu hem dizi sektörünün hem de izleyicinin ilgi odağı oldu. 2019-2020 yılında yine Yasak Elma adlı dizide Aksel karakterini canlandırmıştır. Canlandırdığı her karakter ile hafızalara kazınmayı başarmıştır.

Genç oyuncu ara vermeden oyuncu ve konuk oyuncu olarak dizilerde rol almıştır. Dizilerdeki rolleri uzun soluklu olmamakla birlikte oyunculuk yeteneğini göstermesi açısından son derece başarılı olmuştur. Rol aldığı her dizide oyunculuğu ile adından çokça söz ettirmiştir. Genç oyuncu kısa bir zaman diliminde oyunculuğunu kanıtlamış ve şimdiden geleceğin başarılı oyuncuları arasında gösterilmektedir.

Şanlı 2020 yılında ilk kez bir filmde yer almıştır. Tims yapım şirketi tarafından yapılan sinema filmi Kovala’da rol almıştır. Bu filmde Melis Sezen’in ağabeyi olarak Meto karakterini canlandırmıştır. Son olarak 03 Medya’nın iddialı dizilerinden biri olan Son Yaz adlı 2021’in başında yayına giren dizide rol almaya başlamıştır. Bu dizide ise Kaan karakterini canlandırmaktadır. Başarılı bir yapım olan bu dizide Şanlı en merakla izlenen oyuncular arasında şimdiden yer almaktadır. Dizi halen devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*