Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir?

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir?

Prof. Dr. Kadir Demir Gastroenteroloji Uzmanıdır. İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim üyesidir. Peki Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? Tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.

Prof. Dr. Kadir Demir 1964 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Prof. Dr. Kadir Demir 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 1989 yılında dönem birincisi olarak lisans eğitimini tamamlamıştır.

1995 yılına gelindiğinde Prof. Dr. Kadir Demir, İstanbul Tıp Fakültesi’nde iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2000 yılına gelindiğinde gastroenteroloji doçenti olmayı başarmıştır. Kadir Demir 2006 yılında profesör kadrosuna atanmıştır.

Prof. Dr. Kadir Demir’in özellikle bağırsak, mide ve karaciğer hastalıkları konusunda 120’nin üstünde uluslararası ve ulusal çalışması bulunmaktadır. Prof. Dr. Kadir Demir hala İstanbul Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Profesyonel anlamda Kadir Demir’in özel ilgi alanları bulunmaktadır. Bunlar da dispepsi, hassas barsak, karaciğer yağlanması, kronik hepatit ve reflü hastalığı bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*