Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

TV8 ekranlarında yayınlanan “Doğduğun Ev Kaderindir” ve “Kırmızı Oda” isimli dizilere ilham veren Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Gülseren Budayıcıoğlu’nun yazmış olduğu “Madalyonun İçi” isimli kitaptan televizyona uyarlanmış olan “Kırmızı Oda” isimli dizinin başrolünde Binnur Kaya yer almaktadır. Peki Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında? Gülseren Budayıcıoğlu nereli?

Dizilerin güzel gitmesi üzerine insanlar tarafından sürekli Gülseren Budayıcıoğlu ismi araştırılmaya başlanmıştır. TV8 ekranlarında yayınlanan “Doğduğun Ev Kaderindir” ve “Kırmızı Oda” dizilerine ilham vermiş olan Gülseren Budayıcıoğlu, aynı zamanda Psikiyatr olarak görev yapmaktadır.

Gülseren Budayıcıoğlu; mesleğini icra ederken hastaları ile yapmış olduğu görüşmelerinden harman yaparak “Madalyonun İçi” isimli bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan esinlenilerek diziler de senaryolarını yazmıştır. İşte Gülseren Budayıcıoğlu‘nun biyografisi.

Gülseren Budayıcıoğlu; 1947 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giriş yaparak yapmaya başlamıştır. Gülseren Budayıcıoğlu, henüz öğrenci iken TRT Ankara televizyonu ve radyosunda kadrolu olarak spikerlik yapmaya başlamıştır. Okul sonrasında da Ankara’da serbest hekimlik yapmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu; psikiyatr hekimlik yaptığı süre boyunca hastaları ile birlikte yaptığı görüşmelerini kaleme almıştır. Ardından bu yazıları “Madalyonun İçi” isimli kitapta toplamıştır. Gülseren Budayıcıoğlu; 2005 yılında Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve hastaların sosyal güvencelerini kullanarak, ilk özel psikiyatr merkezini açmıştır. İsmini de Madalyon Psikiyatr Merkezi yapmış ve birçok başarılı hekim ile çalışmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu; 2008 yılında “Hayata Dön”, “Günahın Üç Rengi”, “Kral Kaybederse” isimli kitaplarını yayınlamıştır. Ardından 2013 yılında Madalyon Psikiyatr Merkezi’nin bir şubesini Levent’te de açmıştır. Gülseren Budayıcıoğlu; kendine has tecrübelerini herkesle paylaşabilmek adına birçok kitap yazmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Kitapları

  • Camdaki Kız
  • Hayata Dön
  • Kral Kaybederse
  • Günahın Üç Rengi
  • Madolyonun İçi
  • Kral Teo Kitabı

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*