Vahap Seçer Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Vahap Seçer Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Vahap Seçer Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Vahap Seçer Kimdir? Biyografisi ve Hayatı isimli biyografimizi sizlere sunuyoruz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Vahap Seçer kimdir? Vahap Seçer; 5 Ekim 1963 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Tarsus Hürriyet İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Orta öğrenimini ise Cengiz Topel Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Adana’da Motor Teknik Lisesi’nde lise öğrenimi tamamlayan Vahap Seçer; lisans öğrenimi için de Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden mezun olmuştur.

Vahap Seçer; çocukluğunda kunduracıda çırak olarak çalışmaya başlamıştır. Üniversite sonrasında sanayi, dış ticaret ve tarım alanlarında faaliyet gösteren birçok şirkette yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. Tarsus Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeliği, Tarsus Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nda da üyeliği bulunmaktadır. 1987 yılına gelindiğinde Vahap Seçer; “Seçer Tarım ve Yağ Sanayi A.Ş.” isimli şirketini kurmuştur.

Vahap Seçer, genç yaşından beri siyasete ilgi duymuştur. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokratik Sol Parti il ve ilçe örgütleri başkanlığında görev almıştır. Buralarda Yönetim Kurulu üyeliği görevinde de bulunmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi’nde parti meclis üyeliği ve kurultay delegeliği görevlerinde de bulunan Vahap Seçer; 2007 yılında yapılmış olan genel seçimdeki ön seçim yoklamasında 1. Sıradan milletvekili adayı olarak girmiştir. Böylece 23. Dönem Mersin milletvekili olmuştur.

Vahap Seçer; 2011 yılında yapılmış olan genel seçimde ise Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapmıştır. 23. Ve 24. dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’nde Mersin milletvekili olarak görev yapmıştır. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de Tarım ve Köyişleri Komisyonu üyeliği ve Bütçe ve Plan Komisyon üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Meral Seçer ile evli olan Vahap Seçer’in bu evlilikten iki oğlu bulunmaktadır. Son olarak 31 Mart 2019 yerel seçiminde yine Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Günümüzde halen daha görevine devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*