Muharrem İnce Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Muharrem İnce Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Muharrem İnce kimdir? Yalova’da dünyaya gelen İnce fizik öğretmeni olmasına rağmen siyasi hayata atılmıştır. Oldukça uzun zamandır CHP’de siyasi hayatına devam etmekte olan Muharrem İnce 22. ve 23. dönemde Yalova milletvekilliğini yapmıştır. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da bitirmiştir. Lisans eğitimini ise Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır.


Muharrem İnce Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Okul müdürü ve fizik öğretmeni olarak birçok lisede görev yapmıştır. Özel dershanelerde eğitmenlik görevi de yapan İnce, Yalovaspor’un basının da çalıştı. Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği’nde il başkanlığı görevi üstlendi. 2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM’ye giren İnce, 2007 genel seçimlerinde de aday gösterildi ve yerini korudu. 25 Aralık 2009’da TBMM’de AKP hükümetinin çalışmalarını özetlediği 10 dakikalık konuşması internette paylaşılma rekorları kırdı. Böylece birçok dergi ve gazetede binlerce yorum aldı. 13 Haziran 2011 tarihindeki Türkiye milletvekili seçimlerinde Yalova CHP milletvekili seçilen Muharrem İnce, TÜRKPA üyesi oldu. 2012 yılında ise “Buyurun Sayın İnce” adlı kitabını yazdı. Öğretmen ve siyasetçi olan Muharrem İnce 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildi.


Muharrem İnce Hakkında

Muharrem İnce nerelidir? Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya gelmiştir. 4 Mayıs 1964 tarihinde doğan İnce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne CHP’den 22. ve 23. dönemde milletvekili seçilerek görevini gerçekleştirdi. CHP Grup Başkan vekilliği görevi yapan Muharrem İnce, Ülkü İnce ile evlidir ve Salih Arda İnce adında bir oğlu vardır. Muharrem İnce okul müdürü ve Fizik öğretmeni olarak uzun zaman görev yapmıştır. Birçok lisede görev yapan İnce Yalovaspor basın sözcülüğü görevinde bulundu.

Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği İl Başkanlığı görevi yaptı. 2002’deki genel seçimlerde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM’de görev aldı. 2007’de tekrar aday gösterildi ve seçim sonucuyla yerini korudu. Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını anlattığı konuşma ile büyük ilgi çekti. Konuşma paylaşılma rekorları kırdı. Yüz bini aşkın yorum alan Muharrem İnce 2011 tarihindeki Türkiye milletvekili seçimlerinde CHP Yalova Milletvekili seçildi. 24. dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesi oldu. 2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” kitabını çıkaran ince TBMM’deki görevine devam etmektedir.


Muharrem İnce Biyografisi

Muharrem İnce kaç yaşındadır? 4 Mayıs 1964 doğumlu Muharrem İnce, Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova’da doğmuştur. Elmalık köyünde dünyaya gelen İnce ilk ve orta öğrenimini Yalova’da bitirmiştir. Bursa Uludağ Üniversitesi’ndeki Necatibey Eğitim Fakültesi’nde Fizik-Kimya Öğrenmenliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görevler almıştır. Parlamento’ya girerek ülke sorunlarıyla ilgilendiğinde 38 yaşındaydı. Politikasını eşitsizliğe, sömürüye karşı, halkın refah ve mutluluğundan yana olarak ürettiğini dile getirdi. CHP’den iki kez genel başkanlığa aday olmuştur. Geniş halk kitlelerinin sevgisini kazanan İnce 24 Haziran 2018 tarihindeki seçimlerde Cumhurbaşkanı Adayı oldu. Verdiği birçok kanun değişikliği teklif önergeleri olmuştur. Bazıları;

Terörle Mücadele Kanunu’da değişiklik,

Siyasi Partiler Kanunu’nda değişiklik yapılması için kanun teklifi,

İş Kanunu’nda değişiklik,

İşsizlik sigortası kanunu hakkında değişiklik,

65 yaşını doldurmuş güçsüz, muhtaç, kimsesizlerin güvenleri hakkında kanun,

Seçim barajının %5’e indirilmesi hakkında kanun teklifi,

Emeklilere iki ikramiye kanun teklifi,

Tüketicinin korunması kanununa ek madde eklenmesi teklifi,

Sosyal Sigortalar ve Sağlık Sigortası hakkında kanun değişikliği,

Öğretmenlere ek gösterge ve tazminatlarının arttırılması hakkında kanun,

Mevsimlik işçilerin Sosyal Güvenlik Kanunu teklifi,

Er ve Erbaş harçlıkları Kanunu’nda değişiklik,

Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nda değişiklik…


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*