Vahe Kılıçarslan Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Vahe Kılıçarslan Kimdir?

Vahe Kılıçarslan Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Nam-ı diğer “Cansız Manken” olarak da bilinen eski manken, son dönemde sunucu kimliği ile karşımıza çıkan Vahe Kılıçarslan kimdir? Vahe Kılıçarslan kaç yaşında ve nereli? Cansız Manken Vahe Kılıçarslan hakkında bilmek istediğiniz her şeyi biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.

1966 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen Vahe Kılıçarslan aslen Ermeni kökenlidir. Ailesinin soyu 16. Yüzyıla dayanan Erzincan bölgesinden gelmektedir. Asıl soyadı “Papaza” olan Kılıçarslan’ın isminin anlamı da “Kurtarıcı” olarak bilinmektedir. Orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamasının ardından Marmara Üniversitesi’nde Spor Akademisi’ni kazanmıştır. Ancak okulu yarıda bırakmıştır. Okulu bırakmasının ardından Ağrı’nın Patnos ilçesinde askerliğini tamamlamıştır. Askerlik sonrasında, asker arkadaşı ile birlikte ticarete atılmış, İstanbul’un Aksaray ve Çağlayan ilçelerinde toptan olarak tavuk satmıştır. Yine İstanbul’un Feriköy ve Kasımpaşa ilçelerinin semt pazarlarında da perakende satış yapmıştır. 1994 yılına gelindiğinde ortaklığa son veren Vahe Kılıçarslan bu işi yalnız başına yapmıştır.

Spor geçmişi kuvvetli olan, bir dönem amatör basketbol oyuncusu olan Kılıçarslan her ne kadar ticareti çok seviyor olsa da Feriköy’deki bir tavukçu dükkanının açılışı sırasında çekilen fotoğrafının ardından mankenlik kariyerine doğru eğilimi başlamıştır. Çekilen bu fotoğrafa bir moda fotoğrafçısının yaptığı yorum sonrası kendisini katolog çekimlerinde bulmuştur. LCC’den aldığı eğitim sonrasında profesyonel olarak mankenlik sertifikası almıştır (Language and Culture Center, kuruluş 1961, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim merkezi).

Neşe Erberk Ajansı’nda çalışmaya başlamış ardından, Vizyon Ajans Atilla Kalpakaslan ile birlikte çalışmaya başlamıştır. 1995 yılında düzenlenen “Best Model Of Türkiye” isimli modellik yarışmasında yılın mankeni seçilmiştir. 1997 yılında Turkcell firmasının Rusya’daki fuarında düzenlenen defilede 1 saati aşkın süre cansız olarak sergilediği gösteri üzerine, Türkiye’ye döndüğünde de rekor çalışmaları yapmaya başlamıştır.


Mankenlik ve Televizyonculuk Kariyeri

Yeteneği adından fazlaca söz edilmesine neden olmuş, 5 saat 26 dakika boyunca hareketsiz olarak sergilediği performans sayesinde dünya rekorunu kırmıştır. Bundan sonra “Cansız Vahe” olarak lakap takılmıştır. Bir süre daha bu saatin üzerine çıkmaya çalışarak rekor denemeleri yapmış, ancak sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açması nedeniyle en fazla 4 saat hareketsiz kalmıştır.

2000 yılında “Magazin Gazeteciler Derneği” tarafından yılın en iyi mankeni seçilmiştir. Aynı yıl Hülya Avşar’ın tek kişilik tiyatro oyunu “Bugün Benim Doğum Günüm” ‘de de yer almıştır. Aşk, ölüm ve acı hislerini barındıran, 38 şiirinin yer aldığı “Gözlük” isimli şiir kitabını da 2000 yılında yayınlamıştır.

Mankenliğin yanı sıra program sunuculuğu yapmıştır. Dar gelirli ailelerin evlerinin ücretsiz olarak dekore edildiği “Vahe ile Dekodizayn” isimli programı 13 yıl sürmüş, tüm Türkiye illerini gezen Kılıçarslan 750 ailenin evini yenilemiştir. Aynı konsepte sahip, 8 Haziran 2014 tarihinde CNN Türk kanalında başlayan “Ye, İç, Mutlu Et” isimli programın da sunuculuğunu yapmıştır.

1991 yılında Mannik Kılıçarslan ile dünya evine girmiş, 1994 yılında ilk kızı Melisa’yı kucaklarına almışlardır. Çiftin 1997 yılında dünyaya gelen Talya isminde 1 kızları daha vardır. Son olarak cansız manken Vahe Kılıçarslan, 1.80 cm boyunda ve 75 kiloya sahiptir. Vahe Kılıçarslan terazi burcudur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*