Mehmet Ozan Dolunay Kimdir?

Mehmet Ozan Dolunay Kimdir

Televizyon ekranlarında ilk kez Tatlı Küçük Yalancılar isimli dizi ile karşımıza çıkan Mehmet Ozan Dolunay kimdir? 1991 doğumlu olan ünlü oyuncu nerelidir? Mehmet Ozan Dolunay boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Mehmet Ozan Dolunay hakkında bilinmesi gereken tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz.

Şimdilerde Fox tv ekranlarında yayın hayatına başlayan Misafir isimli dizide rol alan Mehmet Ozan Dolunay hakkında tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz. Peki Ozan Dolunay kimdir? Ozan Dolunay nerede doğdu? Kaç yaşında? İşte Ozan Dolunay’ın hayatı.

Ozan Dolunay 1991 yılının 17 Ocak gününde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ozan Dolunay eğitimini Enka Lisesi ve Celeveland Highs High School mezunudur. Lisans öğrenimini Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumuştur. Okulun yanında bir yandan da Craft Oyunculuk Atölyesi’nde Bahar Kerimoğlu, İpek Bilgin ve Çağ Çalışkur gibi isimlerden oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar isimli dizi ile yaşamıştır. Ardından Kanal D ekranlarında yayınlanan Zalim İstanbul isimli dizide rol oynamıştır. Şimdilerde ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan Misafir isimli dizide, Buğra Gülsoy ve Hazal Kaya ile birlikte rol oynamaktadır. Ünlü oyuncu 1.79 cm boyunda ve 76 kilo ağırlığındadır. Ozan Dolunay Kova burcudur.

Ozan Dolunay’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2021 – Misafir (TV Dizisi)
  • 2019 – Zalim İstanbul (Cenk) (TV Dizisi)
  • 2018 – Darısı Başımıza (Ozan) (TV Dizisi)
  • 2017 – Lise Devriyesi (Yiğit) (TV Dizisi)
  • 2016 – Yüksek Sosyete (Mert) (TV Dizisi)
  • 2016 – Oyunbozan (Rüzgar) (TV Dizisi)
  • 2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Barış) (TV Dizisi)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*