Sıla Gençoğlu Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Sıla Gençoğlu Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Türkiye’de duygusal şarkıların mimari olarak bilinen ve her albümüyle milyonlara ulaşan Sıla kimdir ve hangi eserlere imza atmıştır. Türkiye’nin en çok beğenilen sanatçılarından biri olan Sıla aslen nerelidir, kaç yaşındadır, evli midir ve özel hayatı nasıldır gibi birçok soru hakkında bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.


Sıla Gençoğlu Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Türkiye’de milyonların ilgi ile takip ettiği ve her albümü ile yüksek başarılar kazanan Sıla, 17 Haziran 1980 tarihinde Denizli’nin Acıpayam ilçesinde doğmuştur. Bu konuda birçok kişinin merak ettiği Sıla nerelidir cevabının verilmesi için yine Denizli yanıtı net olarak verilebilir. Öğrenim hayatı için çok uzun süre İzmir’de yer alan ve İzmir ile ilgili önemli anıları olan Sıla, müzik hayatı için İstanbul’a yerleşmiş ve sahne eğitimi aldığı lise yıllarından sonra Bilgi Üniversitesi’nde kariyerinin başlangıcına imza atmıştır.

Müzik kariyerinin başlangıcında Kenan Doğulu’nun geri vokali olarak ve sonrasında 2007 yılında kendi adını verdiği ilk albümü Sıla ile tanınan ünlü sanatçı, bu albümde yer alan Dan Sonra şarkısı ile çıkış gerçekleştirmiş ve Türkiye’de çok yüksek bir başarı elde etmiştir. Bu albüm ve Dan Sonra şarkısı, hem yüksek ticari başarılar hem de sanatsal başarılar sağlamıştır.

Farklı bir noktada söz yazarı ve besteci kimliği ile de önemli bir noktada bulunan Sıla, birçok eleştirmen ve yazar tarafından tam not almış ve birçok şarkısında Efe Bahadır ile çalışmayı sürdürmüştür. Bu başarılarıyla ile birlikte bugüne kadar 4 defa Altın Kelebek Ödülü ve yine 7 defa Kral TV Video Müzik Ödülü almayı başaran sanatçı bu gibi onlarca ödüle sahip olmuştur.


Sıla’nın Göz Dolduran Müzik Kariyeri

2007 yılında etkili bir şekilde gerçekleştirdiği çıkış sonrasında Sıla, aslında ilk olarak 2006 yılında Sezen Aksu ile yaptığı Sıla dizisinin şarkısı Sıla-Töre sayesinde tanınmıştır. Ünlü şarkıcı 2018 yılı itibariyle Sıla kaç yaşındadır sorusu için 38 yaşında olmakla birlikte bu çalışmalar sonrasında 2009 yılında İmza albümü ile yeni bir çıkış yakalamıştır. Bu albümde yer alan Sevişmeden Uyumayalım, İnşallah, Yara Bende, Bana Biraz Renk ver gibi birçok şarkı çok yüksek başarılar elde etmiştir.

2010 yılında ünlü sanatçı Konuşmadığımız Şeyler Var albümü ile dinleyicilerine yeni bir eser sunmuştur. Bu albümde yine yüksek popülerlik sağlayan Acısa Da Öldürmez, Oluruna Bırak, Boş Yere, Zamanında ve Vur Kadehi Ustam gibi şarkılar sonrasında birçok kişi tarafından da seslendirilmiştir. Müzik kariyerinde önemli noktaları imza atan Denizlili sanatçı, 2012 yılında Vaveyla, 2014 yılında Yeni Ay ve 2016 yılında Mürekkep albümleriyle müzik piyasasında yer almıştır.

Yine bu albümlerde yer alan söz ve müziği kendisine ait olan İmkansız, Zor Sevdiğimden, Aslan Gibi, Yabancı, Hediye ve Reverans gibi şarkılar önemli başarılar elde etmiştir. Hatta son albümünde Engerek, Afitap, Yan Benimle ve Kurşun gibi şarkılar listelerde yer almayı başarmıştır. Ayrıca sanatçı müzik hayatında Solist olarak Erol Evgin, Mabel Matiz, Ceylan Ertem, Rubato, Murat Boz, Gökhan Keser ve Güliz Ayla gibi birçok sanatçı ile düetler ortak çalışmalar gerçekleştirmiştir.


Sıla’nın Özel Hayatı Ve Magazin Dünyası

Müzik hayatı ile Türkiye’nin en önemli gündem konularından biri olan ve her albümü ile ilgi çekici sonuçlar yakalayan Sıla, özel hayatı ve magazin haberleri ile de her zaman göz önünde bulunmuştur. Özellikle 2017 yılında aşk hayatında çok çalkantılı ve ateşli bir dönem yaşadığı Ahmet Kural ile birçok konserde bir arada bulunmuş ve ünlü oyuncu ile yaşadıkları aşk, magazin gündeminde de önemli bir yer almıştır. Bu ilişki içinde bulunduğumuz yılı itibariyle önemli bir kadına şiddet davası ile sonuçlanmış ve Sıla, oyuncu Ahmet Kural hakkında yasal haklarını kullanarak şikayette dahi bulunmuştur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*