Serdem Coşkun Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Serdem Coşkun Kimdir?Biyografi ve Hayatı

Serdem Coşkun kimdir? Serdem Coşkun 1974 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Kendisinden büyük yalnızca bir kardeşi olması sebebi ile ailesinin 2. Çocuğu olarak dünyaya gelen Coşkun çocukluk döneminde oldukça hareketli ve afacan diye tabir edilebilecek bir yapıya sahiptir.  Ailesi Coşkun’un bu yaramaz döneminden ötürü üçüncü çocuk sahibi olma fikrine karşı çıkmış ve Serdem Coşkun ailesinin 2. Ve son çocuğu olmuştur. Yaramazlığı yalnızca aile ve ev içerisinde sınırlı kalmayan sanatçı hiperaktif yapısını mahallede yaşayan insanlara da yansıtmıştır.


Serdem Coşkun Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Serdem Coşkun İstanbullu çocukluk döneminde ve gençlik yıllarında oldukça neşeli ve dış dünya ile barışık bir yapıya sahipti. Ancak yine de kimi zamanlarda duygularını insanlara anlatmak için kağıt ve kalemden başka bir yardımcısı olmadığını ifade etmektedir. Ne kadar dış dünya ile barışık bir insan olsa dahi özellikle gençlik yıllarında kağıt ve kalem bulduğu her an duygularını kağıda dökerek ifade eder ve karalamaya başlardı.


Serdem Coşkun Nerelidir ve Kariyeri Nasıl Başlamıştır?

Serdem Coşkun nerelidir? Sorusuna verilebilecek en doğru yanıt şüphesiz İstanbul doğumlu olduğu için İstanbulludur şeklinde olacaktır. İstanbul’da doğan Serdem Coşkun eğitim hayatı sonrasında kariyer basamaklarını tırmanmaya tam 20 yaşındayken yani 1994 senesinde başlamıştır.

Sürekli olarak kağıt ve kalem ile bir şeyler karalama, duygularını kağıda başarılı bir şekilde aktarabilme gibi uğraşları sayesinde 94 senesinde basın sektöründe kendisine iş bulmayı başarmıştır. Basın sektöründe bulduğu ilk iş ise birçok bireyin hayali olan Ara haber bülteni sunuculuğudur. Sahip olduğu yetenek ve kendini başarılı bir şekilde ifade edebilme kapasitesi sayesinde bu işi almayı başaran Coşkun meslek hayatı boyunca sürekli olarak aklına gelen şiirleri, o şiirler üzerine kurduğu ritimleri düşünmekte ve asıl olması gereken yerde olmadığını hissetmektedir. Bu sebep ile basın sektöründeki iş hayatı çok uzun sürmeden sonlanır.

Basın sektöründe ilk işi olan ara haber sunuculuğunu şiir ve müziğe olan ilgisinden ötürü terk eden Coşkun sonrasında hayali olan müzisyenlik alanında uzmanlaşabilmek için emin adımlar atmaya başladı. Serdem Coşkun müzik ve şiir ile alakalı olan çalışmalarında profesyonelleşebilmek, yapıtlarını insanlara daha profesyonel ve etkileyici bir şekilde aktarabilmek için Super FM isimli radyoda bu alanda eğitim almaya başlamıştır. Aldığı eğitimler neticesinde kendisini yeterli hisseden ve artık şiirlerini insanlar ile paylaşmaya hazır olan Serdem Coşkun şiirlerini insanlara aktarabilmek için programcılığa başlamıştır.

Yıllardan beri biriktirmiş olduğu şiirlerini sunduğu programlarda dinleyicilerine okumaya başlayan Coşkun kimi zaman bu şiirleri melodi halinde de okuyucularına aktarmıştır. Kariyerinde bir basamak daha atlamak isteyen ünlü sanatçı birçok ünlü isme beste yapmaya başlamıştır. Serdem Coşkun tarafından ünlü sanatçılara verilen besteler dinleyiciler tarafından oldukça tutulmuş ve büyük bir beğeni ile dinlenmiştir. Bu başarısından sonra ise ünlü sanatçı 1997 yılında yalnızca 23 yaşındayken çıkarttığı Alçak isimli eseri sayesinde dönemin müzik piyasalarına başarılı bir giriş gerçekleştirmiştir. 2000 yılında ise sanatçı 2. Albümü olan Bana Uzak Ol isimli albümü ile dinleyicilerinin karşısına çıkmıştır.


Serdem Coşkun Kaç Yaşındadır?

Serdem Coşkun kaç yaşındadır? Sorusuna sürekli bir cevap niteliği taşıması adına en doğru şekilde verilebilecek yanıt 1974 senesinde doğduğu şeklinde olacaktır. Ünlü sanatçı son zamanlarda sessizliğini müzik piyasası içerisinde korumaya devam etse dahi halen hayattadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*