Aytaç Uşun Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Aytaç Uşun Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Son dönemlerde oldukça ses getiren yapımlardan biri olan Çukur dizisiyle adını sıkça duymaya başladığımız Aytaç Uşun bu dizide hayat verdiği Meke karakteri ile büyük bir hayran kitlesi edinmiştir desek yanılmış olmayız. Öncesinde dâhil olduğu projelerde de başarılı performanslar sergileyen yetenekli oyuncu çalışma azmi ve başarısıyla kariyerini her geçen gün bir adım ileri taşımaktadır.


Aytaç Uşun Kimdir? Biyografi ve Hayatı

İstanbullu olan yakışıklı oyuncu 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimini Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde aldığı tiyatro eğitimiyle tamamlamıştır. Kaliteli kadrosu ve usta isimlerle çalışma fırsatı yakaladığı Doksanlar isimli TV dizisiyle ekran hayatına merhaba diyen yetenekli oyuncu o günden bugüne rol aldığı pek çok dizi ve sinema filmiyle sevenlerinin karşısına çıkmış, aldığı çeşitli ödüllerle de başarısını taçlandırma fırsatı yakalamıştır. Popülaritesinin her geçen gün daha da artmasıyla sıkça sorulan sorulardan bazıları olan Aytaç Uşun nerelidir? ve Aytaç Uşun kaç yaşındadır? Sorularına yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

1990 yılı İstanbul doğumlu olan yetenekli oyuncu genç yaşlarından itibaren oyunculuk alanına gönül vermiş bir isim olarak karşımıza çıkarken yetenekleri sayesinde de kısa sürede başarı basamaklarını çıkarak genç yaşına rağmen önemli tecrübeler edinerek sinema ve dizi dünyasında kendine önemli bir yer edinmiştir. Oğlak burcu olan yetenekli oyuncu 1.74 boyunda ve 68 kilodur. Şu an için özel hayatıyla ilgili pek fazla bilgi vermek istemese de sevgilisinin olmadığı edinilen bilgiler arasındadır. Asıl adı Ertuğrul Aytaç Uşun olan başarılı oyuncu ela göz rengine sahiptir.

Hali hazırda Berber Muhittin isimli karakterin oğlu olan Meke karakterine hayat verdiği Çukur dizisiyle ekran karşısında olan başarılı oyuncu uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir etki yaratan bu yapımla kariyerine önemli bir çalışma eklemiştir. Genç yaşına rağmen sergilediği performanslar ve aldığı ödüllerle göz dolduran Aytaç Uşun gelecekte de daha başarılı olması beklenen isimler arasında yer almaktadır.


Aytaş Uşun Oyunculuk Kariyeri

2013 yılında Doksanlar dizisiyle izleyicisiyle buluşan Aytaç Uşun bu TV dizisinde ozi karakterine hayat vermiştir. Ardından bir sonraki sene silsile isimli sinema filmindeki kılıç karakteriyle beyaz perdede seyircinin karşısına çıkmıştır. Bu filmde gösterdiği başarılı performans sayesinde 21. Uluslararası altın koza film festivalinde umut veren genç erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Aynı sene toz ruhu isimli bir sinema filmiyle daha sevenleriyle buluşan yetenekli oyuncu bu sinema filminde de Ümit isimli karaktere hayat vererek yeteneklerini sergileme fırsatı bulmuştur. 2015 yılında boş şehir isimli tiyatro oyunuyla bu alanda da kendini ve yeteneklerini sergileme fırsatı bulan başarılı oyuncu bu oyunda sergilediği Şiyar karakteriyle de sevenlerinden tam not almıştır.

2017 senesinde oldukça rağbet gören yapımlardan biri olan Kalp Atışı dizisinde Hakan karakteri ile kadroya dâhil olarak başarılı bir performans sergilemiştir. Aynı sene Sarı Sıcak isimli sinema filmiyle kamera karşısına geçen Aytaç Uşun, hayat verdiği İbrahim karakteriyle 36. İstanbul film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. 2017 yılına damga vuran Çukur dizisinin kadrosuna dâhil olmasıyla kariyerinde adeta büyük bir parlama yaşayan genç oyuncu yeteneklerini milyonlara sergileme fırsatı bularak oldukça geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Reyting rekorları kıran Çukur isimli dizi bünyesinde 2 sezon boyunca Meke karakteriyle sevenlerinden tam not alan başarılı oyuncu son olarak 2018 yılında beyaz perdeyle buluşan Lady Winsley isimli sinema filmiyle sevenlerinin karşısına çıkmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*