Berkay Ateş Kimdir?

Berkay Ateş Kimdir

2013 yılında beri pek çok yapımda rol alan Berkay Ateş izleyici kitlesini her geçen gün genişletmekte ve akıllara “Berkay Ateş kimdir?” sorusunu getirmektedir. 19 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Berkay Ateş’in anne tarafı Malatyalı, baba tarafı ise Ardahanlıdır. 1,8 m boyunda, 77 kiloda olan oyuncu eğitim hayatını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin İstatistik- Matematik Bölümü’nü kazanarak başlasa da bu bölümü bırakıp aynı üniversitenin Tiyatro Bölümü’nü okumuştur.

Tiyatro çalışmaları ile ön plana çıkan Berkay Ateş üniversiteden arkadaşları ile D22 adlı tiyatroyu kurmuş, bu tiyatroda pek çok oyunun yazarlığını yapmış 2017 yılında Hakikat, Elbet Bir Gün adlı oyunu ile Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne layık görülmüştür.

Oyunculuk deneyimini beyaz perdeye yansıtması 2013 yılında gerçekleşmiştir. Berkay Ateş Yarım Kalan Mucize adlı filmde İsyancı rolü ile yardımcı karakter olarak sinemaya giriş yapmış, daha sonra başrollerde yer almıştır. 2015 yılında Abluka adlı filmde başrol olarak canlandırdığı Ahmet karakteri ile 22. Altın Koza Film Festivali tarafından Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Berkay Ateş’in TV ekranlarında boy göstermesi 2016 yılında başlar. İstanbul Sokakları adlı dizide canlandırdığı Saltuk rolü ile dizi oyunculuğuna giriş yapar. Berkay Ateş’in dizi oyuncusu olarak popülerleşmesi 2018- 2020 yılları arasında Mahsun- Fikret karakteri ile yer aldığı Çukur adlı dizide gerçekleşmiştir.

Berkay Ateş Kaç Yaşında?

Yer aldığı tiyatro, film ve dizi çalışmaları ile dikkatleri üzerine toplayan Cihangir Ceyhan takipçileri tarafından araştırılmakta, hakkında Berkay Ateş nerelidir, Berkay Ateş kaç yaşındadır, gibi sorular sorulmaktadır. Berkay Ateş İstanbul’da doğmuştur fakat anne tarafından Malatyalı, baba tarafından Ardahanlıdır. Yaşı ile ilgili sorulan sorulara 19 Şubat 1987 tarihinde doğduğu cevaben verilebilir.

İlköğretimden lise yıllarına kadar etkin şekilde futbol oynayan Berkay Ateş 11 yıllık futbol serüvenini bırakmış Galatasaray’dan gelen teklifi üniversiteye gitmek için reddetmiştir. Üniversite öğrenimine İstatistik- Matematik bölümü ile başlayan Berkay Ateş tiyatro için matematiği bırakmıştır. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan Berkay Ateş pek çok tiyatro, film ve dizi çalışmasında yer almıştır.

Berkay Ateş tiyatro alanında rol ve yazarlık açısından pek çok çalışmada bulunmuş; üniversiteden arkadaşları ile beraber D22 adlı tiyatroyu kurmuştur. Oyuncunun beyaz perdeye çıkışı 2013 yılında Yarım Kalan Mucize adlı filmde canlandırdığı İsyancı rolü ile ekranlara çıkışı 2016 yılında İstanbul Sokakları adlı dizide canlandırdığı Saltuk rolü ile gerçekleşmiştir.

Berkay Ateş Oyunculuk Kariyeri

19 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Berkay ateş 2013 yılından günümüze oyunculuk alanında aktiflik göstermektedir. Oyunculuk üzerine pek çok deneyiminin olmasının yanı sıra gerekli eğitime de sahiptir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Berkay Ateş tiyatro alanında gerek yazarlık, gerekse oyunculuk üstlenerek pek çok çalışmada yer almıştır. Tiyatro çalışmalarına önem veren Berkay Ateş üniversiteden arkadaşları ile birlikte D22 adlı tiyatroyu kurmuştur.

Deneyimli oyuncunun beyaz perdeye çıkması 2013 yılında Yarım Kalan Mucize adlı filmde canlandırdığı İsyancı rolü ile gerçekleşmiştir. Bu filmde yardımcı karakter olarak oynasa da 2015 yılında Abluka adlı filmde başrol olarak yer almış; canlandırdığı Ahmet karakteri ile 22. Altın Koza Film Festivali tarafından Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. TV ekranlarına çıkışı ise 2016 yılında İstanbul Sokakları adlı dizi ile gerçekleşmiştir. Bu dizide Saltuk karakteri ile tanınan Berkay Ateş dizi oyunculuğunda popülerliği 2018-2020 yılları arasında yer aldığı Çukur adlı dizi ile elde etmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*