Yunus Narin ve Biyografi

Yunus Narin ve Biyografi

Yunus Narin kimdir? Yunus Narin nerelidir? gibi soruların yanıtlarını bulabileceğiniz bu yazıda Yunus Narin’i biraz daha yakından tanıyabileceksiniz.

Yunus Narin kaç yaşındadır? 1989 doğumlu olan genç oyuncu ve yönetmen yardımcısı yay burcudur. Ayrıca İzmirli olup Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – TV Bölümünü okuyarak eğitim hayatına devam etmiştir.. Oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yapan Yunus Narin, lise eğitimini İzmir Kız Lisesi’nde almıştır. Üniversite eğitimini de İzmir’de tamamlayan genç oyuncu ve yönetmen yardımcısı bir yandan da fotoğrafçılık ile uğraşmıştır. Ayrıca elektrogitara da ilgisi olan genç oyuncu ve yönetmen yardımcısının yetenekleri arasında elektrogitar çalmak ve şarkı söylemek olduğu da bilinmektedir. Hatta üniversite yıllarında amatör olarak şarkı söylemiştir.

Yunus Narin’in Oyunculuk Kariyeri

2012 yılında oyunculuk eğitimini alabilmek ve kendini daha da geliştirebilmek için İstanbul’a gelmiştir. İstanbul’da 2 sene Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’nde temel oyunculuk eğitimi ve Stella Adler eğitimi almıştır.

Fotoğrafçılığa ilgisi olduğu için Chekhov Europe workshopuna katılan isimler arasında yer almıştır. Oyunculuk eğitimleri ile birlikte Deney Atölye’sinde “Salome Erte’si” adlı oyunuyla tiyatro kariyerine başlamıştır. Daha sonra ise aynı yılda Açı Kenar Açı isimli tiyatro oyununda yönetmen yardımcısı olarak görev almıştır. Daha sonra ise de 2019 yılında Arbede isimli tiyatro oyununda oyuncu olarak rol almıştır.

Bir menajerlik oyuncusu olan Yusuf Narin, Rezzan Çakır Ajansı’na bağlı olarak çalışmaktadır. Oyunculuk konusunda tiyatro ile birlikte dizi sektörü içerisinde de aktif olan genç oyuncu 2014 yılında Show TV’de yayınlanan Yılanların Öcü isimli dizisinde görev almıştır. Burada oyunculuğu hakkında güzel dönüşler alan Yunus Narin daha sonra da 2018 yılında Star TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin isimli dizide Garip Gençliği’ne hayat vermiştir. Bu dizide Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin, Tamer Levent, Salih Bademci, Dilara Aksüyek gibi isimler ile aynı projede yer almıştır. Burada dizideki adı ile Galip Selimer’in gençliğini canlandıran Yunus Narin, sergilediği oyunculuk performansı ile de ilgileri üzerine toplamış, oyunculuğu hakkında övgüler almış ve pek çok kişinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

2019 yılına geldiğinde ise Star TV’de yayınlanan Sevgili Geçmiş isimli dizide Aras isimli karakteri canlandırmıştır. Bu dizide Emre Kınay, Ece Uslu, Seçkin Özdemir, Melis Sezen, Burak Yamantürk, Sevda Erginci gibi ünlü isimler ile birlikte çalışmıştır.

20221 yılında Fox TV’de yayınlanan ve yönetmenliğini Burak Arlıer’in yaptığı dram türündeki Son Yaz dizisinde rol alan oyuncu burada Eray karakterine hayat vermiştir. Dizide Ali Atay, Funda Eryiğit, Alperen Duymaz, Hafsanur Sancaktutan, Şebnem Dönmez, Emre Karayel, Sinan Tuzcu gibi oyuncular ile birlikte rol almıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*