Doç. Dr. Yunus Emre Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Doç. Dr. Yunus Emre Kimdir-Biyografi ve Hayatı
Doç. Dr. Yunus Emre Kimdir-Biyografi ve Hayatı

2018 yılında yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ikinci bölge milletvekili adayı olmuş ve seçilmiştir. Doç. Dr. Yunus Emre, 1982 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. Öğrenimini İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İktisat Bölümü’nde lisans eğitimi almıştır. 2005 yılında da mezun olmuştur. 2005 ve 2007 yılları arasında da Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora öğrenimini de tamamlamıştır.

Doç. Dr. Yunus Emre; İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün öğretim üyesidir. Aynı zamanda Sosyal Demokrasi Vakfı üyesidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de eski gençlik kolları başkanıdır. Doç. Dr. Yunus Emre’nin tarih yazımı, siyasal hayat ve karşılaştırmalı siyaset alanlarında çalışmaları bulunmaktadır.

2013 yılında Sosyal Demokrasi ve Sol isminde kitap yazmıştır. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi tarihi üzerine birçok makalesi bulunmaktadır. Bu yazılar en başta Birikim Dergisi’nde yayınlanmıştır. Birçok çeşitli mecrada da yayımlanmıştır.

Doç. Dr. Yunus Emre; evli ve bir kızı bulunmaktadır. 24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul ikinci bölge milletvekili adayı olmuştur. Bunun ardında da seçilmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*