İdo Tatlıses Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

İdo Tatlıses Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Müzik dünyasının önemli sanatçılarından biri olan İbrahim Tatlıses’in oğlu olan İdo Tatlıses kimdir? İdo Tatlıses nerelidir? İdo Tatlıses müzik kariyeri nasıl ilerlemiştir? İdo Tatlıses kaç yaşındadır? İdo Tatlıses’in öğrenimi nasıldır? gibi detaylı tüm soruların cevaplarını alabileceksiniz.


İdo Tatlıses Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Dövmeleri, hit olan şarkıları ve güzel ünlülerle yaşadığı aşk haberleri ile ekranlardan düşmeyen İdo Tatlıses kimdir sorularına yazımızla cevaplar verdik. Arabesk müziğin eşsiz sese sahip usta sanatçısı İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna’nın oğlu İdo Tatlıses 15 Şubat 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Doğumundan itibaren ekranlarda, göz önünde olan genç sanatçı, ailesinin izinden devam ederek kendisine ün getirecek bir meslek edindi kendisine. Alışıldık isimlerin dışında olan “İdo” isminin nereden geldiği herkes tarafından merak edilen bir sorudur. İbrahim ve Derya’nın oğlu anlamına gelen “İdo” ismi soruların cevabını yanıtlamaktadır.

Çocukluğundan beri korumalarla gezen, anne ve babasının bulunduğu ortamlarda küçüklükten beri göz önünde olan İdo eğitimini İsviçre’de bulunan College du Leman’da tamamlamıştır. Babasına ait olan Tatlıses TV kanalında farklı görevlerde çalışmıştır. Yine babasına ait Tatlıses Kebap işletmesinde de bir dönem çalışmıştır. Babasından dolayı müzik tutkusuyla büyüyen İdo’nun da asıl merakı müzik dünyasıdır. Öncelikle Beykent Üniversitesi’nde Sahne ve Gösteri Sanatları bölümünde lisans eğitimi almış, ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston eyaletinde bulunan ünlü bir müzik okulu Berklee College of Music’de Arrange and Producer bölümünde 15 aylık müzik eğitimi sonrası sertifikasını alarak DJ olarak karşımıza çıkmıştır.


İdo Tatlıses’in Müzik Kariyeri

2013 yılında Tatlıses TV ve Tatlıses Kebap isimli ailesine ait işletmelerde karşımıza çıktıktan sonra, ünlü gece kulüplerinde DJ’lik de yapmıştır. 2014 Haziran ayında “Sonsuz Teşekkürler” isimli pop türündeki tek şarkısı ile müzik dünyasına adım atmıştır. Birçok kitleye ulaştığı bu şarkısının ardından herkesin dilinde dolanacak şarkılar yapmaya devam etmiştir. Aynı yılın Kasım ayında “Satır Satır” isimli single ile göz önünde olmaya devam etmiştir. Müzik kariyerinde babasından farklı bir tarzla adını duyuran İdo’nun en büyük destekçisi şüphesiz annesi Derya Tuna’dır. Bunun en büyük kanıtı ise şarkılarını çıkardığı müzik şirketi Deriko’nun Derya Tuna’ya ait olmasıdır.

2015 yılında “Kaç Kere” ve “Aşk Bunun Adı” ismindeki şarkılarına klip çekmeye karar vermiştir. Kliplerinde sergilediği dans figürleri de takipçilerinin yoğun ilgisini görmüştür. Son dönemlerde ise “Bileklerime Kadar Acıyor” adındaki single ile de fazlaca ilgi görmüştür. Şarkılarının yanı sıra, gıda sektöründeki popüler bir firmanın reklam yüzü olmuş, 2016 yılında “Aşk Kapıda” isimli dizide rol alarak oyunculuğa da adım atmıştır. Renkli kişiliği, yaşadığı aşklar ve esprili tarzı ile Youtube, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya mecralarında birçok takipçisi bulunuyor.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*