Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir?

Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir

Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir?

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Mukaddes Hanım, babası Mustafa Çıtlak’tır. Annesi Fatih Kur’an kursunda müdire olarak görev yapmıştır. Mehmet Fatih Çıtlak lise öğrenimini Fatih İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde İslami İlimler ve Arapça Bölümü’nde tamamlamıştır.

İslam tarihi ve tasavvuf konularında birçok programa ve radyo kanalına katılmış olan Mehmet Fatih Çıtlak, sempozyum ve panellere de konuşmacı olarak katılmıştır. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Mesnevi sohbetlerine devam eden Mehmet Fatih Çıtlak, kültürel faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca Tarihi Türk Müziği Topluluğunda da misafir sanatçı olarak hem de semazen olarak birçok organizasyona katılmıştır.

Mehmet Fatih Çıtlak, İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği kurularının arasında yer almaktadır. Bu dernek İstanbul Sümbül Efendi’de bulunmaktadır. Kendisi burada hat dersleri ve Osmanlıca eğitimleri vermektedir. Mehmet Fatih Çıtlak, birçok ilmi çalışmaya imza atmaktadır. Bunun yanında yine kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih olarak yazmaktadır.

Birçok görüntülü yapımda müzik yönetmenliği yapmış olan Mehmet Fatih Çıtlak, metin yazarlığı ve sanat danışmanlığı gibi görevlerde de bulunmuştur. Yaptığı bu çalışmalardan dolayı da birtçok ödüle hak kazanmıştır. İnsanlar tarafından oldukça beğeni toplayan televizyon ve radyo programlarına da devam etmektedir. Mehmet Fatih Çıtlak aynı zamanda Bilal Erdoğan’ın eşi olan Reyyan Uzuner’in dayısıdır. Evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Fatih Çıtlak, 29 Mart 2009 tarihinde yapılmış olan genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden meclis üyesi seçilmiştir. Ardından Başakşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir.

Önceleri TRT televizyonunda Gece Kahvesi isimli ramazan programını yapan Mehmet Fatih Çıtlak, Moral Fm’de dini içeriğe sahip program yapmıştır. Mehmet Fatih Çıtlak 3 yıl kadar ATV televizyonunda sahur programı gerçekleştirmiştir. Yine ATV televizyonunda 2014 yılında program sunmuştur. 13 Aralık 2018 tarihi itibariyle Kanal D ekranlarında her Perşembe gecesi Mehmet Fatih Çıtlak ile Huzur Vakti isimli programı yapmaya başlamıştır.

Mehmet Fatih Çıtlak’ın Kitapları

 • 2018 – Ben Dervişim Diyene
  2018 – Huzur Defteri 2
  2017 – Beyaz Mercan Siyah İnci
  2017 – Birlik’te Sohbet
  2017 – Nur Kandili Veli Gönenli Mehmed Efendi
  2016 – Küfür Fedaisi 15 Temmuz Kalkışmasına Mesnevi’den Bakış
  2016 – Fatih Hatıratı
  2016 – Rüyalar Alemi (yazar gurubu ile)
  2015 – Küfür Fedaisi – Mesnevi’den
  2012 – Keşkül
  2012 – Huzur Defteri
  2011 – Aşkın Bir Noktası
  2011 – Nur Kandili
  2011 – Mesnevi Şerhi Padişah Cariye Kıssası
  2010 – 40 Mektup
  2010 – 18 Beyit – Dinle

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*