Celal Çapa Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Celal Çapa Kimdir-Biyografi ve Hayatı
Celal Çapa Kimdir-Biyografi ve Hayatı

İş adamı olan Celal Çapa kimdir? Celal Çapa, 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Çapamarka’nın sahibi olan Bedii Çapa’dır. Annesi ile babasının ayrılmasından sonra Gürnar Çapa Uğurlu ile bir evlilik yapmıştır. İzzet Çapa adında bir kardeşi vardır.

İlk, orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise son sınıfa geldiğinde Tarhan Koleji’ne geçiş yapmıştır. Ardından mezun olmuştur. Celal Çapa; liseyi tamamladıktan sonra Fransa’ya okumak için gitmiştir. Celal Çapa, siyasal bilgiler okurken sonradan karar değiştirip, Paris’te bulunan bir gazetecilik okuluna yazılmıştır. Ancak burayı da kazanamamıştır.

Celal Çapa, İzmir’de bulunan bir üniversitenin gazetecilik bölümünü kazanmıştır. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’ne geçiş yapmış ve mezun olmuştur. Abisi olan Ahmet Çapa ise yurt dışında okuduktan sonra kulüp açmıştır. Celal Çapa da bu kulüpte daha önceleri DJ olarak abisi ile birlikte çalışmıştır. Ardından Celal Çapa kendi işini kurmuştur.

İstanbul’da eğlence sektöründe birçok işletme açıp kapatan Celal Çapa, 1980 senesinde Şebnem Çapa ile evlenmiştir. Bu evlilikten Emre adından bir oğlu, Ceylan adında da bir kızı bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*