Cemre Baysel Kimdir?

Cemre Baysel Kimdir

Televizyon ekranlarının genç oyuncusu Cemre Baysel kimdir? Başarılı kadın oyuncu televizyon ekranlarının genç oyuncularından biridir. Farklı projelerde rol alan oyuncu yeni sezonda eğlenceli bir diziyle tekrar ekranlarda olacak. Cemre Baysel kaç yaşındadır, ne zaman doğmuştur? Pek çok izleyicinin merak ettiği Baysel 5 Şubat 1999 yılında doğmuştur. İzmir’de dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncu Kova burcudur. Burcunun özelliklerini taşıya Baysel, 1.66 cm boyunda ve 53 kilodur. Baysel eğitim hayatına devam etmektedir. Ege Üniversitesi öğrencisi olan Baysel okuduğu bölümle pek çok hayranını şaşırtmaktadır. Hayranları Cemre Baysel’den mesleğine yakın bir bölüm okumasını tahmin ederken Baysel, Ege Üniversitesinde Resim Öğretmenliği öğrencisidir.

Cemre Baysel Hayatı

Neşeli, güler yüzlü, duyarlı bir yapısı olan başarılı oyuncu günümüzün genç yıldızlarından biri. Cemre Baysel nerelidir, nerede yaşar? Baysel İzmirlidir. İzmir’de dünyaya gelen ve orada büyüyen başarılı oyuncu meslek hayatında resim öğretmeni olmak için üniversite eğitimini bu yönde almaktadır. Oyuncu aynı zamanda aldığı özel derslerle oyunculuk için hazırlanmaktadır. İzmir’de yaşayan fakat çekimler için İstanbul’a gelen oyuncu yeni dizi çekimleri için hazırlıklara başladı.

Kısa bir süre önce Star TV’de ekranlarda olan oyuncu arayı açmadan yeniden ekranlara dönüyor. Farklı projelerde yer alarak izleyicinin dikkatini çekmeyi başaran oyuncu sosyal medyayı kullanarak hayran kitlesiyle bağını koruyor. İlk olarak televizyon dizisinde rol alan oyuncu Yeşil Deniz dizisiyle izleyicinin karşısına çıktı. Lise yıllarında resim öğretmeni olmak isteyen ve bunun için eğitim almak isteyen oyuncu ani gelen bir kararla oyunculuk yapmak istediğine karar verdi. Oyuncunun o güne kadar yaptığı en büyük çılgınlık buydu. Verdiği kararın ardından ilk olarak 2014 yılında oyunculuk için ilk adımı attı. Oyuncu ne kadar zorlansa da hayalini gerçekleştirdi ve bugün başarılı performansla izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor.

Cemre Baysel Meslek Hayatı

Cemre Baysel nereli? İzmirli olan Baysel lise yıllarında resim öğretmeni olmak istediğine karar verdi. Resim yapmaya ilgisi olan ve yetenekli bir öğrenci olan Baysel o yıllarda oyuncu olmak istediğine karar verdi. Baysel için oyuncu olmak resim öğretmeni olmaktan vazgeçmek değildi. Sınavlara girerek Ege Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü kazandı. Eğitim hayatına devam eden oyuncu aynı zamanda oyunculuk için ders almaya başladı. Aldığı derslerin ardından artık ilk oyunculuk başvurusunu yapmaya karar verdi. Oyuncu ilk olarak Yeşil Deniz dizisinin kadrosuna dahil olmak için seçmelere katıldı. Seçmelerde oldukça heyecanlanan ve yönetmenden çekinen oyuncu ne kadar zorlansa da seçmeleri kazandı. Seçmelerde sergilediği performans sonrasında dizinin iki bölümlük senaryosunu alan oyuncu bir hafta sonra çekimlerde yer aldı.

TRT1 ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde rol alan oyuncu 2014-2015 yıllarında izleyicinin karşısına çıktı. 2 sezonluk çekimlerin ardından meslek hayatına Payitaht Abdülhamid dizisiyle devam etti. 2017 yılında yayınlanan 2. sezonda Firuze karakterini canlandırdı. Başarılı genç oyuncu meslek hayatına yeni bir dizi projesiyle devam etti. Yine 2017 yılında İsimsizler adında bir TV dizisinde Gülperi karakterini canlandırdı. Oyuncu için ilk yükseliş 2018 yılında gerçekleşti. Oyunculuğunu daha başarılı sergileyen ve izleyiciden olumlu dönüş alan Baysel, TRT1 ekranlarında yayınlanan Elimi Bırakma dizisinin Melis Çelen karakterini canlandırdı. Dizinin ardından 2019 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan Ramo dizisinin Fatoş karakterini canlandırdı. Genç oyuncuların bir araya geldiği Sol Yanım adlı dizi sayesinde hayran kitlesini büyütmeyi başardı. Star TV’de yayınlanan Sol Yanım dizisinde Biricik karakterini canlandıran oyuncu şimdi ise Ada karakteriyle geliyor. Ada, Baht Oyunu dizisinin başrol karakteri olarak ekrana geliyor.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*