Aycan Koptur Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı

Aycan Koptur Kimdir Biyografisi Ve Hayatı

Gerek televizyon programlarında gerekse de sinema filmlerinde aldığı rollerle oyunculuk üzerine olan yeteneğini kısa süre zarfında milyonlarca kişiye göstermiş olan Aycan Koptur kimdir? Biyografisi ve hayatı. Aycan Koptur, 24 Şubat 1994 yılında dünyaya gelmiş olup yaşamının bir kısmını Londra’da geçirse de günümüzde İstanbul’da ikamet etmektedir.

Aycan Koptur nerelidir? sorusu içinse ünlü oyuncu aslen İzmirli olup ve burada dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşen oyuncu burada İstanbul Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü ve Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde öğrenimlerini tamamlamıştır. Üniversite eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan ünlü oyuncu daha sonraki süreçte Londra’ya yerleşmiştir. Londra’da da sinema üzerine farklı pek çok eğitim alan Aycan Koptur, daha sonra tekrar Türkiye’ye dönerek oyunculuk karakterine başlamıştır.

Beyazıt Öztürk’ün sunuculuğunu üstlendiği Beyaz Show adlı programda gerçekleştirilen skeçlerle ilk defa seyircilerinin karşısına çıkan Aycan Koptur, yetenekli oyunculuğu ve sempatik halleri sayesinde dikkatleri kısa sürede üzerine çekmeyi başarmış olup kariyerine ilk adımlarını burada atmıştır.

Aycan Koptur’un Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Aycan Koptur, ilk dizi oyunculuğunu 2013 yılında Çocuklar Duymasın adlı dizide yer alarak gerçekleştirmiş olup oyuncu aynı yıl Muhteşem Yüzyıl adlı dizide de bir cariye karakterine hayat vermiştir. 2014 yılına gelindiğinde ilk defa bir sinema filminde yer alma fırsatı yakalayan Aycan Koptur, Yılanların Öcü adlı filmde Habibe karakterine can verirken aynı yıl Hayat Ağacı filminde de rol almıştır.

Hayat Ağacı adlı dizide de yer alarak kariyerinin parlak noktalarına ulaşan oyuncu, 2016 yılında Seviyor Sevmiyor adlı dizide rol almış olup ayrıca aynı yıl içerisinde yayınlanan Küçük Esnaf adlı sinema filminde de yer almıştır.

2017 yılında Dayan Yüreğim adlı dizide Buse karakterine hayat veren Aycan Koptur, aynı yıl Aslan Ailem dizisinde de Selin karakteriyle izleyenlerinin karşısına çıkmıştır. 2018 yılında vizyona giren Yol Arkadaşım – 2 filmiyle birlikte pek çok ünlü oyuncuyla çalışma fırsatı da yakalayarak bu alanda eşsiz tecrübeler elde etmiştir.

2019 yılına gelindiğinde ise ekranların en uzun soluklu güldürü şovlarından biri olan Güldür Güldür Şov ekibine katılarak burada Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal’ın önderliğinde pek çok skeçte rol almıştır. Özellikle Dram Teyzeler skeçlerinde gerek yetenekli oyunculuğu gerekse de güzel sesi ile izleyicilerini etkilemeyi başaran Aycan Koptur, tiyatro alanında da büyük bir yeteneği olduğunu kanıtlamıştır.

Ünlü oyuncu kariyerinde Kaplan Maplan ve Pamuk Fare adlı tiyatro oyunlarında da yer almış olup 2019 yılında vizyona giren Cinayet Süsü adlı filmde ise Arzu karakterine hayat vermiştir.2020 yılında vizyona giren Feride filminde Fatoş karakteriyle izleyenlerinin karşısına çıkan Aycan Koptur, 2021 yılına gelindiğinde ise büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Kazara Aşk adlı televizyon dizisinde Vildan karakterine hayat vermektedir.

Pek çok oyuncunun aksine sürekli kamera karşısında değil kamera arkasında da yeteneklerini kanıtlayan Aycan Koptur, 2019 yılında Catharsis adlı bir kısa filmin yönetmenliğini ve senaristliğini gerçekleştirmiş olup, bu kısa filmde Feste karakterine hayat vermiştir.

Aycan Koptur Özel Hayatı

Kariyerine kısa sürede pek çok film ve dizi sığdırmış olan Aycan Koptur kaç yaşındandır? sorusu da sıklıkla merak edilmektedir. 2021 yılı itibariyle 27.yaşını kutlayan ünlü oyuncu, bekardır ve bilindiği kadarıyla bir erkek arkadaşı da yoktur.

Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan ünlü oyuncu, kısa dalgalı saçları ve iri gözleri ile özdeşleşmiş olup ekran başındaki izleyicileriyle buluşmaya da devam etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*