Feride Hilal Akın Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Feride Hilal Akın Kimdir?Biyografisi ve Hayatı

Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medyanın giderek daha da yaygınlaşması önceleri çok daha zor olan ve tanınma imkânı bulamayan genç yetenekli isimler için birer fırsat haline gelmektedir diyebiliriz. Feride Hilal Akın da bu doğrultuda yeteneğini milyonlara duyurmaya başaran bir sima olarak karşımıza çıkmaktadır. Topluma mal olmuş ve sevilen şarkıları kendine has tarzıyla yeniden yorumlayan Feride Hilal Akın bu sayede çok güzel geri dönüşler alarak yakından takip edilen isimler arasına girmiştir. Seslendirdiği coverlar takipçileri tarafından oldukça beğenilmekte yeni parçalarla daha sık sevenleriyle buluşması için de yoğun isteklerle karşılaşmaktadır.


Feride Hilal Akın Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Feride Hilal Akın kimdir? Sorusu son dönemlerde oldukça sık karşılaşılan ve oldukça merak konusu haline gelen bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak bu güzel sanatçımız Feride Hilal Akın nerelidir? Sorusuna yanıt vererek başlayalım. İstanbullu olan güzel sanatçı uzun bir süre de Ankara’da ikamet etmiş lise öğrenimini de yine Ankara’da tamamlamıştır. Çocukluğundan beri müzikle tutkuyla ilgilenen Feride Hilal Akın ilk sahne tozunu 17 yaşında yutmuştur. Sosyal medyada paylaştığı videolarla şöhret basamaklarını birer birer çıkmaya başlayan genç sanatçı, bu sayede sesini hatırı sayılır kitlelere duyurmuş onlarca seveni ve takipçisiyle müzik camiasında kendine önemli bir yer edinmiştir. Türk pop müziğinde Sezen Aksu ve Şebnem Ferah severek dinlediği ve örnek aldığı isimlerin başında gelirken Dünya müziğinde ise Adele ve Rihanna gibi isimleri beğenerek takip ettiğini ifade etmiştir.

Müzik ve oyunculuk kariyerinde henüz yeni sayılmasına rağmen hatırı sayılır bir gelişme kaydeden başarılı sanatçı için Feride Hilal Akın kaç yaşındadır? Sorusu da oldukça merak uyandıran konular arasındadır. 1992 doğumlu olan Feride Hilal Akın’ın boyu 1.68 cm iken kilosu da 54 olarak bilinmektedir. Birçok ünlü isimle çalışma fırsatı bulan Feride Hilal Akın piyasadaki popüler isimlerle başarıları çalışmalara imza atmış milyonlarca tıklanma alan şarkılara sesiyle adeta hayat vermiştir.

Müzik kariyeri hız kesmeden devam ederken oyunculuk alanında da önemli gelişmeler yaşamış, bu süreçte ilk TV dizisi deneyimi olan yeni gelin de Şirin Bozok karakterine hayat vermiştir. Ayrıca rol almış olduğu bu dizinin jenerik seslendirmesini de yaparak çok yönlü yeteneklerini sergileme fırsatı bulmuştur. Son zamanlarda yine sosyal medya fenomeni olan bir grup ile kafalar karışık isimli filmde boy göstermiş ve sinema dünyasına da hızlı bir giriş yapmıştır. Hem oyunculuk hem de şarkıcılık da göstermiş olduğu üstün performansla önümüzdeki yıllarda da adından sıkça söz ettirmesi beklenen başarılı sanatçı müzik çalışmalarına da ara vermeden devam etmektedir.


Feride Hilal Akın Müzik Kariyeri

Sosyal medyada paylaştığı videolardan günah benim isimli cover parçasıyla büyük ses getiren feride hilal akının sesini milyonlara duyurmada bu parçanın önemli bir yeri olduğu aşikârdır. Ardından Enbe Orkestrası ile birlikte çalıştığı “bilir mi” şarkısıyla da büyük beğeni toplamış milyonlarca tıklanmayla bu başarısını taçlandırmıştır. Çok geçmeden Hakan Tunçbilek ile yapmış olduğu düet parçası “gizli aşk”ı kitlerle buluşturmuş kendine has tarzıyla genç yaşına rağmen sektörde başarılı isimlerden biri haline gelmiştir. Aynı zamanda sevilen şarkıları kendine özgü üslubuyla yeniden yorumlayıp büyük beğeni toplayarak başarılması zor işlere de imza atmıştır. Bu süreçte birçok ünlü isimle düet ve prodüksiyon çalışmaları içinde yer alan yetenekli şarkıcı sürekli gösterdiği gayret ve gelişimle her geçen gün biraz daha iyiye gitmekte yeteneklerini azimli çalışmalarıyla bütünleştirerek yoluna devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*