İrem Yüksel Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

irem yüksel kimdir

2021 yılında Kanal D’de yayınlanan “Baht Oyunu” dizinin kadrosuna dahil olarak kendinden bahsettirmeye başlayan İrem Yüksel, daha önce ekranlarda çok az gözüktüğü için birçok insanın aklına “İrem Yüksel kimdir?” sorusunun ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Güzelliği, orantılı fiziği kadar oyunculuk yeteneği ile de dikkat çeken oyuncu, henüz çok yeni olduğu televizyon ekranlarında hızlı bir biçimde tanınan yüzlerden biri haline gelmeyi başarmıştır.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 2018 yılında Plaka 35 tarafından sahneye konulan “Diyelim Ki Birlikteyiz” oyunu ile yaşamıştır. 14 Mart 1990 tarihinde İstanbul’da doğan oyuncu, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde tamamlamıştır. Sanatçının üniversite hayatıyla ilgili veya daha önceki eğitim hayatıyla ilgili bir paylaşımı bulunmamaktadır.

Tiyatroyla Başlayan Oyunculuk Serüveni

“Diyelim ki Birlikteyiz” oyununda Gürkan Güzeyhuz, İpek Yorulmaz, Aylin Karaçay, Ahmet Burak Bacınoğlu, Ulvi Kahyaoğlu ve Ergün Metin ile aynı sahneyi alan oyuncu, bu oyunda zorla alıkonulan ve genelevde çalışmaya zorlanan mülteci kadınlardan birini canlandırdı. Alper Kul tarafından yazılan oyunda, oyuncu gösterdiği performansla izleyicilerden alkış almayı başarmıştır.

Beyaz ekrandaki ilk deneyimi 2019 yılında “Afilli Aşk” dizisi ile gerçekleşen İstanbullu oyuncu, bu dizide “Yeliz” karakterini canlandırmış ve 3 bölümde ekrana çıkmıştır. Ekranda bulunma süresi fazla olmasa da bu dizide gösterdiği performansla ve güzelliği ile dikkat çeken oyuncu birçok kişinin “İrem Yüksel nerelidir?” ve “İrem Yüksel kaç yaşındadır?” gibi sorular sormaya başlamasına yol açmıştır. İrem Yüksel bu projede Altan Erkekli gibi ülkemizin tiyatro, televizyon ve sinema alanlarında en tecrübeli isimlerinden birinin yanında Çağlar Ertuğrul, Burcu Özberk, Zeynep Tuğçe Bayat, Asena Tugal gibi yeni nesil popüler oyuncularla çalışma fırsatı bulmuştur.

2020 yılında bu kez Kanal D’de yayınlanan “Yeni Hayat” dizisinde 6 bölümde ekrana çıkan oyuncu, bu dizide de yan karakterlerden birine hayat verse de yeteneği ve güzelliği ile kendisinden bahsettirmeyi tekrar başarmıştır. “Yeni Hayat” dizisinde Melisa Pamuk, Nilperi Şahinkaya, İpek Filiz Yazıcı ve Serkan Çayoğlu gibi genç kuşağın yetenekleri oyuncuları ile rol alan oyuncu, ekranlara erken veda eden “Yeni Hayat” dizisinin ardından 2021 yılında yine Kanal D’de yayınlanacak olan “Baht Oyunları” dizisinde önemli karakterlerden “Selin”i canlandırmak için anlaştı.

Oyuncu, 13 bölümden oluşan bir yaz dizisi olarak planlanan bu projede tekrar Altan Erkekli ile rol almasının yanında, ülkemizdeki en popüler aktrislerden biri olan Hande Subaşı ile de aynı ekranı paylaşacak. Diğer önemli rollerinde ve başrollerde ise Aytaç Şaşmaz, İdris Nebi Taşkan, Funda İlhan gibi isimler yer alacak.

Kişilik Özellikleri ve Sosyal Hayatı

Sosyal medyayı etkin olarak kullanmayan oyuncu pek fazla paylaşımda bulunmamaktadır. Ailesi ve özel hayatıyla ilgili de hiçbir bilgi vermeyen oyuncunun hayatının bu kısımları gizemini korumaktadır. Kardeşi olup olmadığı da cevaplanamayan sorulardan olan İrem Yüksel’in televizyon ve tiyatro kariyerinde ilerledikçe bu konularda daha rahat olacağı ve hayranlarına kendisiyle ilgili daha fazla bilgi paylaşacağını umuyoruz.

Fit bir vücuda sahip 1.69 boyundaki oyuncunun burcu Boğa iken, saçları kumral, gözleri kahverengi rengindedir. Dövme yaptırmayı seven genç oyuncu sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarında bunları göstermekten hiç çekinmemekte. Düzenli olarak spor ve doğa yürüyüşü yapmayı seven İrem Yüksel aynı zamanda yüzme sporuyla da ilgilenmektedir.

“Baht Oyunu” dizisiyle ekranlarda daha fazla görmeye başlayacağımız kariyerinin henüz başındaki oyuncunun yazılı ve görsel basın tarafından da daha fazla ilgi görmesiyle kendisiyle ilgili daha fazla bilgi edinebileceğiz.

Oyuncu hayatına İstanbul’da devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*