Sinan Tuzcu Kimdir?

Sinan Tuzcu Kimdir

Yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Burak Arlıel’in oturduğu, çekimleri İzmir ve İstanbul’un çeşitli bölgelerinde gerçekleşen Son Yaz dizisinde Metin karakterine hayat verecek olan Sinan Tuzcu Kimdir? ve Sinan Tuzcu Nerelidir? Soruları magazin takipçilerinin en çok merek ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Ihlamurlar Altında adlı dizi ile tanınan Sinan Tuzcu hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Sinan Tuzcu’nun Hayatı

Sinan Tuzcu; Türk tiyatro sanatçısı, dizi, filim ve reklam oyuncusu, seslendirmem sanatçısı, senarist ve yazardır.  16 Temmuz 1977 yılında Gaziantep’te doğmuştur.  Dolayısıyla Gazianteplidir. Yengeç burcudur. Annesi avukattır. Babası ise maliyecidir. İki kardeşten büyük olanıdır. Koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetinden sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yardımcı oyuncu olarak sahne tozunu yutmuş ve daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda eğitim almıştır. 1998 yılında Ankara Sanat Atölyesi’ni kurarak burada beş sene profesyonel olarak çalışmalarını devam ettirmiştir. 2004 yılında konservatuardan mezun olan sanatçı mezuniyet sonrası Londra’da Arcola Theatre bünyesinde sahne amirliği gibi farklı sahne işlerinde bir süre çalışarak deneyim kazandıktan sonra yurda dönmüştür.  2006 yılında Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu bünyesinde çeşitli oyunlarda rol almıştır.

Sinan Tuzcu kendisi gibi sanatçı olan Dolunay Soysert 9 Temmuz 2006 yılında yaşamını birleştirmiştir. Ancak çift 22 Temmuz 2016 yılında yollarını ayırmıştır.

Bir dönem Selen Öztürk ile adı aşk dedikodularına karışan yakışıklı sanatçı hâlen bekârdır.

Sinan Tuzcu’nun Sanat Kariyeri

Sinan Tuzcu sanat kariyeri boyunca pek çok tiyatro oyununda rol almıştır. 2006 yılında Ayşe Opereti adlı oyunda Dolunay Soysert ile başrolü paylaşmıştır. Son tiyatro çalışmalarını Duru Tiyatro bünyesinde ve Emre Kınay yönetmenliğinde yapmış ve tiyatro kültürüne vakıf seyircilerin karşısında her zaman tam not almıştır.

Beyazperde de ise 2003 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı İnşaat adlı filimde Cemal rolü ile izleyicilerin karşısına çıkan yetenekli oyuncu birçok film projesinde rol almıştır. Mavi Gözlü Dev (2007), Kâbuslar Evi Seni Beklerken (2006),  Saruhan (2016) bu filmlerden sadece birkaçıdır. Veda (2010) filminde Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırmıştır. Mustafa Kemal Paşa’nın 25 ve 45 yaş arasındaki sahnelerini büyük bir başarı ile canlandıran sanatçı izleyenlerden büyük bir beğeni almıştır. Sinemanın yanı sıra dizi oyunculuğu ile de adından söz ettiren Sinan Tuzcu hem eğitimli hem de doğuştan oyunculuğa yatkın bir karaktere sahiptir.

Dizi projelerinde 2006 yılında yayınlanan Ihlamurlar Altında adlı dizideki Ömer Tekiner rolü ile tanındı. Yol Arkadaşım, Arka Sokaklar (2017), Sen Anlat Karadeniz (2018), Bir Başkadır (2020) sanatçının rol aldığı dizilerden bazılarıdır. Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mustafa rolü ile dizi severlerin gönüllerine taht kurmuştur.

Senarist ve yazar kimliği ile de bilinen Sinan Tuzcu; Sürmanşet adlı tiyatro oyununun yazarıdır. Oyun BKM ve İstanbul Halk Tiyatrosu ortak yapımı olarak 2008 yılında sahnelenmiştir. Ayrıca Urfalıyım Ezelden adlı dizinin tasarımını ve senaristliğini; Kehribar adlı dizinin de hem hikâyesini hem de senaristliğini yapmıştır.

Ayrıca Böcek ve Aşkın Kursağında Kalan adlı yayınlanmış iki de kitabı bulunmaktadır.

Sinan Tuzcu Kaç Yaşındadır?

Gerek rol aldığı tiyatro oyunları gerekse dizi ve film projeleri ile dikkatleri daima üzerine çeken Sinan Tuzcu kaç yaşındadır? Sorusu magazin gündeminin yakın takipçilerinin en çok merak ettiği konulardan birisidir. 1977 doğumlu olan yetenekli ve ekranların sevilen yüzü Sinan Tuzcu sanat kariyerinde merdivenleri emin adımlar ile tırmanmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*